Bizi hasta eden şey yediklerimiz değil,bizi sağlıklı tutan şeyleri yemiyor olmamız.Bu yüzden yedikleriniz hayat tarzınızla birleşince genel sağlığınızı belirlemede büyük bir rol oynuyor.

Bir çok kişi sağlıklı beslenmedeki en büyük zorluğun evinden ayıldığında, seyahatlerden kaynaklı, aileden, çevreden yeterli destek görememesi nedenleri belirtmektedir. Aslında herkes neyin sağlıklı olduğunun neyi yemesinin gerektiğini bilse de tercihleri sağlıksız ve işlenmiş besinlerden yana olmaktadır.

Günde 200 seçenek arasında seçim yapmak durumunda olsak düşünmeden sağlıksız olanlarını seçmek daha kolay geliyor. Pazarlama tekniklerinde sağlıksız seçimler yapmamızda büyük bir söz hakkı olsa da birde beynimizden kendimize sağlıksız pazarlamalar yapmakta olduğumuzun fakına varmalıyız.

Dolabımızı açtığımızda ilk dikkatimizi çeken yiyeceğin en sağlıksız olmasına engel olmalıyız.Dolabımızda ,çalışma masamızda kolaylıkla elde edebileceğimiz çevremizde sağlıklı olmayan besinlerin bulunması tüketimimizi daha da kolaylaştırıyor.Bunun önüne zayıf irade gösterilen besinleri buzdolabımızda bulundurmayarak biraz olsun içinde bulunduğumuz durumu kolaylaştırabiliriz.

Kilo vermek resmin önemi ama ufak bir kısmıdır. Sağlıklı beslenme ilkelerinden çıktığınız hafta sonu etkinliklerinde, seyahatlerde veya arkadaş, aile buluşmalarından sonra sağlıklı beslenme rayına geçiş yapmaktan korkmayın.Ertesi haftalarda daha çok sebze ve meyve tüketerek bu dengeyi sağlayın.

Yorum yok

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir