Evet yanlış duymadınız 11 ayda 42 kilo verdik. Ameliyatla ve ya aç kalarak mı diye soranlara hemen cevap verelim sadece kişiye özel programlanmış sağlıklı beslenme programının başarısıdır.Bu süreçte açlık hissi olmadan, herhangi bir zayıflamayı hızlandıracak bir takviyeye gerek kalmadan elde ettik bu başarıyı.

Haftalık görüşmelerimizi kesinlikle aksatmayan her görüşmesi için ayrı bir heyecanla gelen danışanım Sevil Kara ile başarı sürecimizden bahsedeceğim. Sevil hanım ilk ofisimize geldiği gün 113 kilo 500 gram ile geldi.

​Kan analiz sonuçlarımızı inceledikten sonra kendisini tanımam için; sağlık geçmişine, beslenme hikayesi ve geçmişine yönelik sorularımın yanıtları ile Sevil hanımın yaşam şekline uygun bir beslenme programına başladık. Diyetinde neler mi vardı? Öncelikle her hafta diyet programını değiştirdik.Diyetinde sebzeler,meyveler,protein içeren besinler hatta yağ bile vardı.Bu zamana kadar hiç tatmadığı şaşkınlıkla karşıladığı sebzeler,tahıllar… Sağlıklı yemek tarifleri ,yemek pişirme teknikleri ile uygulanması kolay yaşam şekline ve sosyoekonomik durumuna uygun bir program uyguladık.

Meslek hayatım boyunca hiçbir mecradan bir diyet listesi önerisinde bulunmadım.Bunun sebebini danışanım Sevil hanım üzerinden verecek olursam onun yapmış olduğu diyet listesi kan analizleri ve daha önceki sağlık geçmişi ,geçirmiş olduğu rahatsızlıklar doğrultusunda ona göre planlanmış olan diyeti bir başkasının yapacak olması bize yine 11 ayda 42 kilo verdirmeyebileceği gibi kilo aldırabilir.Danışanlarımın yapmış olduğu programı başka bir arkadaşıyla paylaşmamasının nedeni de budur.Diyet kişiye özgüdür.Diyet programına başlamadan önce mutlaka kan analizlerinin incelenmesi gerekir.

Danışanım Sevil Hanım ilk geldiği gün itibariyle çok istekli ve kararlıydı,beslenme alışkanlığını değiştirmeye uyumlu olması ,kendisinin benim ofisime gelmesine vesile olan başarılı kilo veren eski danışanıma güvenmesi ve en başında bana güvenmesiyle hedefimize bu şekilde ulaştık.Bu başarı sadece benim psikolojik olarakta destek olmam dışında danışanımın bana uyumu ,güveni,her hafta heyecanla gelişi,hafta içinde sosyal medyadan veya telefondan iletişim içerisinde olmamız bu güzel sonucun eseridir.

Koruma döneminde olmamız nedeniyle tekrar incelediğimiz kan analizleri sonuçları ilk geldiği günkü sonuçlarıyla karşılaştırdığımızda başarımızın sadece 42 kilo vermek olmadığının altını çizmiştir.Gelmiş olduğumuz sonuç 11 ayda 71 kilo ile yıllar önceki görüntümüze kavuştuk.

Sağlıklı Günler Dilerim

Yorum yok

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Kategoriler
    Kategoriler